| fugi5555 a întrebat:

Ce pot să fac să trec mai repede peste mahmureală și amețeala după beție de dimineața?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa bei multa apa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Hidratarea, lichidele, te ajută să elimini toxinele mai ușor, mai repede.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zeama de vară, ciorba de... conțin multă apă, de aceea ta ajută să elimini toxinele mai repede.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa nu mai bei... mai ales pe canicula.

| HadesSs a răspuns:

Apa calduta cu lamaie, zeama de varza, la mine functioneaza sa dorm, acum depinde si ce ai baut...

| LupusDei1993 a răspuns:

Simplu, nu te mai imbeti si gata.

| DanielPH a răspuns:

Te supara, a? Stiu ce zici. laughing
Eu ma hidratam ca animalul si imi trecea mai rapid, sau ca sa nu fiu mahnur rau, ma hidratam cand beam. Adica...la litrul de bere, bagam si cateva guri de apa, la vodka la fel, o gura-doua, si dimineata nu mai aveam nimic.
Astia isi mai bagau capul in apa rece, sau mancau niste muraturi, lamai, acum, pnm... Incearca si tu mai multe, cumva tot trebuie sa scapi. laughing
Noroc!