| FreeMind0001 a întrebat:

Ce recomandați pe anxietate, atacuri de panică? Ma termina, nu am încredere deloc în mine, in special seara...
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Socializare, iesit afara si petrecut timp in aer liber, cu oamenii, facand un sport, inotand, roice numais a nu stai in casa in timpul zilei.

| RoCkKiD a răspuns:

Lasa recomandarile, alea nu o sa te ajute cu nimic si cu cat astepti ami mult cu atat simptomele o sa fie mai nasoale. Mergi la medicul de familie si cere o trimitere pentru psihiatrie, dupa ce o sa ai un diagnostic o sa primesti niste medicamente care o sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt ceva tincturi de valeriana care iti linistesc mintea.
Sau orice ceai calmant cum ar fi teiul.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Eu recomand mersul la psiholog sau psihiatru. E bine și cu ceai de tei sau canabis, dar trebuie să afli sursa anxietății și a panicii, și să o tratezi cu medicamente.

| ZokoZEW a răspuns:

Ai putea sa mergi la un psiholog, sa stai mai mult cu prietenii sa uiti de toate probleme, sa bei ceaiuri de menta, ai putea sa mergi la sala, te ajuta foarte mult, te linisteste sau sa stai mai mult timp cu familia

| FreeMind0001 explică:

Offf, va mulțumesc din suflet.
O sa încerc sa ies mai mult și sa socializez mai mult...în ultimul timp s-au adunat prea multe și simt ca nu le mai pot face față, o sa încerc, dacă nu voi merge și pe varianta cu psiholog sau psihiatru cu toate ca nu prea cred în ei..am credinta în Bunul Dumnezeu ca ma poate ajuta sa trec peste încercările astea!