| Mario1994 a întrebat:

Ce sa consum pentru imunitate in sezonul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fructe coapte si legume crude,, salate din legume si fructe de sezon, sfecla rosie, mere, hrean, usturoi, varza cruda sau murata, miere, etc.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Toata gama de legume si fructe care nu necesita procasare termica

| bubu12234 a răspuns:

Vitamax e bun

| M7Seven a răspuns:

Vitamina C, sucuri naturale, fructe, ceaiuri

| valentinatvd a răspuns:

Vitamina C, miere naturala, fructe, legume.

| KlArt a răspuns:

Țuică fiartă cu boabe de piper, vin fiert cu mere și scorțișoară, ciorbe cu afumături, sarmale, omlete cu șuncă, tocănițe cu grăsimi, usturoi o dată pe zi cel puțin, pâine de vatră, brânzeturi, murături, compot, fripturi cu grăsimi. Eee... Oi fi uitat ceva?