| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca am nasul infundat si nu pot sa dorm? nu mai suport. cred cam alergie. niste sfaturi va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la camera de gardă dacă nu ai reușit să cumperi un inhalant să faci o baie de aburi!
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca nu ai polipi, iti poti cumpara un creion nazal, si eu ma confrunt cu asa ceva, sunt si solutii nazale. daca te confrunti mereu cu aceasta cauza, medicul de familie iti va zice cu siguranta ce pasi trebuie sa urmezi.
O zi frumoasa sa aihappy

| mona a răspuns:

Desfunda-ti nasul cu un spray nazal[apa de mare]

| Azµre a răspuns:

Să vizitezi medicul, pot fi multe cauze de la alergii la sinuzită netratată și cronică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Cu siguranta sunt polipi nazali.
Mergi la medic, poate trebuie sa te operezi.
Pana una alta te-ar ajuta un inhalant.
Te pup!

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Fa inhalatie. Fierbe niste apa, pune-o intr-un vas, toarna niste piculete de esente (sau nu) si pune ti un prosop in cap, astfel incat sa inspiri doar vapori de apa. Merge, eu asa ma fac bine. Funda? puppy dog eyes

| Geolino a răspuns:

Probabil ai polipi la nas. Du-te si fa-ti un control. Si sa te operezi ca mai tarziu la o varsta mai mare o sa ai complicatii, daca e vorba de polipi

| AndromedaGXY a răspuns:

Incearca sa mirosi niste hrean tocat...sa vezi ca iti trece imediat