| Yaa91 a întrebat:

Ce sa fac ca am o punga de puroi la un dinte, sincera sa fiu nu mai il suport il am de o luna.Si mi am extras dintele care era bolnav, medicu mi-a spus ca o sa treaca de la sine.Voi ce spuneți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu va trece de la sine fara antibiotic, ai nevoie de o radiografie la acel dinte sa vada medicul exact cauza, si sa i ti dea tratament, si timp de o lună ai suportat durerile? Nu te mai duce la medicul care a zis ca o sa treaca de la sine, este un incompetent si un incapabil, mergi la medicul de familie sau la urgență la stomatologie sa te vada alt medic, si sa i ti dea urgent tratament, ce varsta ai? Multă multă sănătate.

| Yaa91 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da am suportat o luna de zile dureri ingrozitoare, am fost la urgenta in prima faza mi-a dat antibiotic o saptamana, dar nu mi-a trecut punga de puroi, dupa care in urmatoarea saptamana mi-a facut alt doctor de la urgenta drenaj la dinte si intr-un final mi-a spus ca trebuie scos dintele.Acuma fac antibiotic pentru punga de puroi si am si radiografie.Dar luni cand am fost la urgenta doamna doctor m-a trimis la un alt medic particular, si de acolo mi-a spus ca imi va trece.Sincera sa fiu nu mai stiu ce sa fac Cristi!

| Yaa91 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Simt ca o iau razna!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă cum te numesti?

| Teo29 a răspuns:

Mergi la chirurgie maxilo-faciala la privat, ti-am raspuns la comentariu si la inca o postare asemanatoare a ta.