| Mihai45665445676 a întrebat:

Ce sa fac că mă nevoie urgent de o cutie cu vitamine fiindca sunt foarte slăbit și n-am nici 2 lei in buzunar, cum pot face rost de o cutie cu vitamine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ești singur pe lume? Părinti, frați, vecini, rude care să te ajute la greu, nu ai?
Stai in pat...
Uite o listă cu ce trebuie să mănânci in cazul carențelor de calciu:
https://postimg.cc/BPHTcpw7/ee4deb2a

Evită alcoolul si băuturile carbogazoase fiindcă duc la pierderea calciului prin urină.

| anonimg a răspuns:

Intr-o stare de slabiciune se poate chema salvarea. Aceasta va veni acasa si te va consulta gratuit.

| Catrice a răspuns:

Nașpa.
Vitamine nu ajuta, mâncare salveaza.

| Frank51 a răspuns:

Mai bine mănânci un măr și ăla are vitamine cât 3 cutii din farmacie.

| Mihai45665445676 explică (pentru Frank51):

Dar morcovi nu-i bun? Am in beci o jumătate de sac de morcovi din grădină de anul trecut dar tot nu-mi voii reveni

| CodrutElian1990 a răspuns:

Si ce vrei de la noi? Bani sau sa-ti trimitem cutia cu vitamine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe internet ( spre ex. Dr max) 20 tablete efervescente de molekin imuno costa 20 lei, iar la farmacie costa 45 /cutia. Îți poți cumpăra de pe internet, eu asa fac iar vitaminele le comand numai online fiind mai ieftin cu tot cu transport. Iar ca răspuns la întrebarea ta : dacă zici ca nu ai bani, atunci îți vinzi telefonul de pe care scrii și îți cumperi vitamine. Iar multe vitamine poți lua și din alimente, fructe, legume etc, etc. Du-te la munca și ai sa vezi cum se câștigă banii, nu sa cerșești pe internet.

| c0pil1n a răspuns:

Daca nu mai esti credincios, si vorbeste despre Isus la modul asta. De ce dracu te mai plangi ca-ti merge rau?

| DavidIron a răspuns:

Ia pe datorie de la farmacie din comuna ta, sigur ați dă. Câți ani ai?

| BursucDinCluj a răspuns:

Muncesti faci bani si iti cumperi.

| BursucDinCluj a răspuns:

Ii vina mea ca n-ai bani frate? Medicamentele se cumpara asa ca daca n ai bani ata ete. te duci si furi