| anonimul0alaa a întrebat:

Ce sa fac ca sa ma înalt? (nu vreau raspunsuri de genu,, apuca-te de baschet sau etc ca deja m-am scarbit de raspunsul asta).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca singurul lucru care te-ar putea ajuta sa te inalti, te-a scarbit, atunci ce sfat vrei de la noi?
Am impersia ca tu chiar nu intelegi ce sti s spune, fiindca varianet nu ai de ales.

Cresterea ta este dependenta de mostenirea genetica de la parinti dar si de hormonii tai personali, care sunt stimulati sa creasca numai practicand regulat, un sport.

PS Atârnatul de bara sau trasul de maini si picioare NU ajuta. Astea sunt doar povesti pentru copii mici.

| Mosotti a răspuns:

Nu ai cum sa te mai inalti, esti asa cum te-a lasat natura.

| Frank51 a răspuns:

Stai atârnat de o bară 10 minute pe zi.

Încă mai există oameni care cred faza cu baschetul?

| aXy99 a răspuns (pentru Frank51):

Si p-asta cine o credere? laughing

| Frank51 a răspuns (pentru aXy99):

Te bagi cam aiurea în conversație. Ți-aș putea explica, sau mai bine te las în ceață că ies mai câștigat.

| aXy99 a răspuns:

Nimic. Te multumesti cu inaltimea ta.

| Zuzu1991 a răspuns:

Stai cu picioarele in apa
la plante merge big grin

| Floridori a răspuns:

Baschetul nu te ajuta sa te inalti, faci baschet atunci cand deja esti inalt.Nimic altceva, nici macar sporturile nu contribuie la inaltime deoarece inaltimea este strict genetica.
Este adevarat ca poate fi influentata de anumite afectiuni, dar daca le excludem (chiar si astea pot fi genetice la randul lor, dar nu are sens sa ne complicam cu astfel de discutii) nu exista nimic ce ar putea face sa te inalti sau nu in afara de genetica ta.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu prea ai ce sa faci.
De curiozitate, ce inaltime ai?

| aleee5262 a răspuns:

Sari mult, fa exercitii pentru creșterea in inaltime ( sunt pe you tube) intinde te mult sau stai atarnat de o bara si repeta le in fiecare zi. Daca faci baschet intr adevar te inalta dar doar daca il practici mai multi ani nu intr o luna sau doua.

| Sladecara a răspuns:

Hahaha buna asta laughing)