| saww a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu obosesc atat de repede cand alerg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tauruss a răspuns:

Respira pe nas si expira pe gura sper ca te-am ajutat
deci fundaaA?

7 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Pentru a alerga mult mai repede îți trebuie mult antrenament,zilnic,puțin câte puțin,până te perfecționezi.
Fără să faci antrenament,nu ai cum să alergi mai repede,nu există un medicament sau plante minune.
Întotdeauna,înainte să începi alergarea fă încălzire cu niște exerciții, ca să îți pregătești corpul.
Odihnește-te bine, cel puțin 8 ore și mănâncă sănătos și echilibrat. Vei avea multe energie.

Numai bine!
Succes!

| Flaviius87 a răspuns:

Singura solutie este sa practici tot mai mult jogging, si astfel o sa obosesti din ce in ce mai greu!
happy

| liladyna a răspuns:

Pai,ai nevoie de antrenament, dar nu alerga foarte mult sau foarte repede ci cu pauze regulate pentru a evita complicatiile!

| Deyutzica a răspuns:

Cand alergi te ajuta foarte mult daca respiri astfel:
-inspiri aer de doua ori in piept si tot de doua ori expiri aerul.(respirarile sa fie scurte si rapide)

Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Nanutzu a răspuns:

Inainte de a alerga, incalzestete-ti corpul, fa o mica incalzire. Daca problema persista, consulta un medic specialist. Funda?happy

| happykill a răspuns:

Trebuie sa ai rezistenta... incepe in fiecare zi sa alegi timp de 10 min. si ai sa te obisnuiesti

| TheLeGeNd a răspuns:

Ce poti sa faci? pai sa alergi cat mai mult si sa te antrenezi. deoarece corpul tau se va dezvolta si vei putea alerga distante mai lungi in timp mai putin si fara sa obosesti. EXERCITIUL ESTE CHEIA SUCCESULUIwinking