| Mihaela_Sirbu_1997 a întrebat:

Ce sa fac dacă vomit tot ce am mâncat de la ora 23 vomit pana și apa și degeaba căci am încercat cu metrociplamid, poate de la insolație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Metroclopramidul il iei imediat dupa ce ai vomitat, ca sa poate sa-si faca efectul.
Daca este insolatie, vei avea starile astea de rau pana maine.

| justanotheruser99 a răspuns:

Du-te la urgente, o sa iti puna perfuzie, aia nu ai cum sa o vomiti.

| nda a răspuns:

Mergi la doctor, aia faci.

| Alka25 a răspuns:

Du-te la spital, îți vor pune perfuzi dar îți va fi foame, încearcă lapte Actimel sau bifiduz, daca nu le vomitit poti lua brânză dulce cu miere sau niste covrigei usori dar mănâncă puțin, după câteva ore bune de perfuzi o să îți de-a antibiotic și dacă îl iei pe stomacul gol vei vomita