Ce sa fac sa-mi treaca zabaluta? O am de mult timp si am dat cu multe creme, niciun efect sad!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tratamentul este local si consta in nitrat de argint şi pomadă antibiotică împotriva streptococului, pomadă antifungică şi spălături alcaline ale gurii în caz de micoze. In caz de sifilis consta in administrarea de penicilina.

http://unica.md/......ile-gurii/

| Rotazi a răspuns:

Daca o ai de mult timp si nu a trecut, e cazul sa mergi la medic. Poti infecta si pe altii pentru ca e transmisibila.

Răspuns utilizator avertizat