| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa stau dreapta? Mereu ma surprind cocarjata, ma indrept eu, dar apoi ma cocosez la loc...Si e foarte nasol pentru o fata...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca sa faci acasa exercitii de indreptare a spatelui, cu un baston il tii in maini si al duci peste cap in spate cu mainile drepte, sau mai poti face exercitiul ala cu o carte pe cap cit mai groasa si incearca sa mergi cu ea prin casa cit mai drept fara sa cada de pe cap.Bafta.

mira
| mira a răspuns:

Statura dreapta, eleganta se educa.Incearca la sala sau la un curs de manechine. Mira

prfml
| prfml a răspuns:

Deci te poti indrepta, atunci totul tine de ambitie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Unde, la volan? Folosește centura de siguranță și reglează scaunul.
În bancă, la școală? Spatele drept, obligatoriu.
În pat? Stai într-o poziție cât mai comodă, relaxantă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ASTA PENTRU CA PROBABIL ESTI INALTA. ITI E CLAR MAI GREU. DAR SOLUTIA E AUTOCONTROLUL.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inceark sa nu stai mereu dreapta, fortzeaza un pic. daca nu merge at fol metoda de a te lega la spate de skun sau de a kuta cv in genu la o burtiera doar k are cv la spate mai tare k un fel de plastic ce nu-ti da voie sa te cocosezi deoarece o sa te doara.pup

| sevraj a răspuns:

Sa te gandesti mereu ca la 50 de ani o sa ai o cocoasa hidoasa, plina de cosuri si negi, si asa poate te vei abtine sa nu mai stai cocosata, dar dupa, sa nu stai prea dreapta, lumea o sa creada ca esti fitoasa laughing