| byby1992 a întrebat:

Ce sa faci cand te doare burta tare tare de tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iubibilăă a răspuns:

Parerea mea ar fi sa bei ceaiuri calde si sa te odihnesti putin.
Durerea poate fi cauzata si de le alimentele nesanatoase.
Mananca un mar.
Insanatosire grabnica.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Iei un calmant, ceai de mușețel și o sticlă cu apă caldă pe burtă.
Pa, pa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incerci un ceai de chimen sau menta, care elimina gazele rapid si atenueaza spasmul.

| CristiB93 a răspuns:

O freci cu palma in forma de cercuri, o sa iti treaca imediat.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiB93):

Ce să frece?

| CristiB93 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ce are intre picioare laughing

| CristiB93 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Logic ca burta, dar tu ce credeai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Esti la menstruatie cumva?
Maseaza-ti burta cu palma pana se incalzeste sau pune o sticluta cu apa calda pe burtica sau fa cateva exercitii usoare de gimnastica.
Te pup!

| Cristina_Elena_1968 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și eu am aceeași durere. și nu sțiu cum sa mai scap de ea, am o stare de vomit... Și ma doare foarte rău stomacul, nu știu ce sa fac, am încercat totul!

| Ironicnαme a răspuns:

Uneori pastilele nu-și fac efectul.
Ceaiul de mușețel e cel mai bun.

| Savin_Ana-Maria_1988 a răspuns:

Salut!
Ceaiul e perfect :*

| byby1992 explică:

Apropo fara pastile, le urasc x_x

| fadnox a răspuns (pentru byby1992):

Pai daca le combini cu JD sigur le urasti...

| Negoi_Simona_1998 a răspuns:

Bea un ceai fierbinte poate îți trece