| Henrypericolpublic a întrebat:

Ce sampoane recomandati si care sunt cele mai puternice si dau rezultate bune?
Eu am incercat ceva de la Nivea, Gerovital, Head 'n' shoulders si mi s-au parut slabe si tot faceam matreața,
Syoss si Schwarzkopf mi s-au parut mai bunicele si un singur sampon SebaMed de la o farmacie a dat cele mai bune rezultate.
Ce alte sampoane credeti ca vor da rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

De obicei, cele medicinale sunt mai scumpe dar si benefice. Mai incearca seboderm. Dacă e vorba de matreata.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Syoss cel mai bun

| Madhu a răspuns:

Îți recomand să folosești 2 șampoane. Unul o săptămână, celălalt următoarea săptămână. Încearcă șampon pentru cai, găseşti la farmacie veterinară. Pare ciudat, dar dă rezultate. Eu am un păr blond si des, e foarte pretențios si doar cu schimburi de șampoane reușesc să îl țin sub control. Încearcă si balsam sau măști. Ai mai putea ceva un șampon cu lapte de capră (parcă), luasem o dată de la farmacie și se îngrijise superb de păr si scalp. Sau șampoane de la Kallos, eu am încercat varianta cu keratin.

| RStar a răspuns:

Difera de scalpul fiecaruia, eu de exemplu daca ma spal cu latceva in afara de head n sholders fac matreata.