| Robert_Ilin_1998 a întrebat:

Ce sampon anti-matreata imi recomandati ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| MatsuKeruGirl a răspuns:

De matreata eu, cel putin n-am scapat nici cu tone de sampoane nici cu tratament, dar am incercat, dupa ce m-am spalat pe cap cu un sampon obisnuit, am stors 2 lamai amestecate cu ceva apa(deoarece se face prea consistent si te va ustura)apoi te speli cu acest suc pe pielea capului la radacinile firelor de par. bineinteles trebuie sa faci acest lucru de mai multe ori pana consideri ca ai scapat (Astea sunt mult mai bune decat toate sampoanele de pe piata care au tot felul de substante chimice care mai mult iti fac mai multa matreata)funda?

| elenutza27 a răspuns:

Head&shouldres

Răspuns utilizator avertizat
| Furnicutza a răspuns:

Si eu am avut probleme mari cu matreata. Aveam scoarta de-a dreptu. Exista de la Gerovital solutie antimatreata cu ichtiol.Se pune pe scalp cu o vata sau o discheta,se lasa cateva ore, apoi se spala. Daca nu ai mari probleme, atunci poti folosi tot de la ei samponul cu ichtiol.Pe mine m-a ajutat foarte mult.Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| 7Mary7 a răspuns:

Nivea anti-matreata! si eu il folosesc. este in varianta pentru femei, cat si pentru barbati!

| CoCoMona a răspuns:

Ar trebui sa ne spui ce-ai mai folosit. Eu, spre exemplu, acum folosesc samponul antimatreata de la Lifecare si sunt multumita. Nu ti-as recomanda sa le mai utilizezi pe cele de prin market-uri deoarece fac mai mult rau decat bine. Deci, sfatul meu ar fi sa folosesti ceva cat mai natural (produse gen Lifecare, Amway etc.).

| Robert_Ilin_1998 explică (pentru CoCoMona):

Pana acum cateva luni am folosit Schauma, dar inceput sa nu isi mai faca efectul si l-am schimbat cu Nivea, iar acesta nu prea da rezultate.

| OchiCaprui112 a răspuns:

Wash&go big grin

| 3nJoyClub a răspuns:

Nivea for men, head-n-sholders

| SkyLZo98 a răspuns:

Cauti un server de samp care sa nu se inchida curand?
Te astept pe :
DNS: SAMP.INFLAME.RO
http://www.inflame.ro/