| Radandam a întrebat:

Ce șanse am să mor de Covid19 dacă am aproape 20 de ani? Undeva la 1%?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine crezi ca stie asta? Intreaba-l pe Arafat.

| MihaelaDart a răspuns:

Stresul te omoara mai repede, decat Covid-ul. Ca rezultat nu te mai panica din asta.

| Celcestietot a răspuns:

Sansele de supravietuire se calculeaza in functie de sistemul tau imunitar si de sanatatea detinuta.

| Frank51 a răspuns:

Sansele sunt de 0. 0001%, totusi poti fi ghinionist.

| Sofer a răspuns:

Șanse minime.

| LPCTSTR a răspuns:

0 sau pe toate. Conditia ta dicteaza posibilitatea complicatiilor, nu o sansa, ca nu-i pe sanse.

| raMLesS a răspuns:

Pai dupa numele tau si dupa varsta pe care o ai, am facut niste calcule, si tinand cont ca mercur e retrograd, ai sanse mai mici de 1% si anume de 0. 7781% sanse sa mori de Covid, adica aproape inexistente.

| Radandam explică (pentru raMLesS):

Ala nu e numele meu, e nume de utilizator și sunt zodia Vărsător

| raMLesS a răspuns (pentru Radandam):

Aaa, pai daca esti Varsator e si mai bine, sansele scad semnificativ, ai sansa de 0, 5233% sa mori, ai scapat.
Funda? Mi-a luat ceva timp sa fac aceste calcule.

| Radandam explică (pentru raMLesS):

Cum naiba le faci? Faci mișto, nu?

| raMLesS a răspuns (pentru Radandam):

Nu fac misto, doar ca am facut o facultate de informatica si stiu si foarte multa matematica(statistica, probabilitati), pe langa asta am luat si niste cursuri de astrologie, folosindu-ma de toate astea + de niste programe, reusesc sa scot datele exacte si sa fac niste calcule destul de mari ca sa aflu raspunsul, in cazul de fata sansa ca tu sa mori.

| Zuzu1991 a răspuns:

Cum era aia, toata viata a construit zgarie nori fara coarda de siguranta
si dupa ce se pensioneaza da autobuzul peste el

morala: de ce sa iti faci griji... degeaba?

| Werrich a răspuns:

Am 31 de ani, am avut Covid-19 si m-am vindecat.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru Werrich):

Ce simptome ati avut?

| Werrich a răspuns (pentru Carinaaaaaaaaa):

Am început cu pierderea gustului și mirosului și febră. Din fericire am avut o formă ușoară.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru Werrich):

Si ce medicamente ai urmat? Nu ai fost internat, nu?

| Nilsson a răspuns:

Conform unor studii, rata de deces din cauza Covid a vârstnicilor de peste 85 de ani este de 630 de ori mai mare decât a tinerilor cu vârsta între 18 și 29 de ani.
Ai detaliile în link:
https://www.cdc.gov/......dults.html

Deci dacă Iliescu și-ar face griji din cauza acestui virus, tu ar trebui să îți faci de șase sute treizeci de ori mai puține griji.

Dar na, știrile dacă află de un deces al unui tânăr la câteva zeci de mii de cazuri, fix din ăla fac subiect de primă pagină ca să panicheze lumea, iar prostimea pune botul și cere restricții și vaccin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu ar trebui sa iti faci griji de asta.
Stai viu ca stai bine big grin

| IonutSiAtat92 a răspuns:

De prostie se moare mai usor.

| Februar30 a răspuns:

Nu cred ca de moarte ar trebui sa te temi. Ci de problemele cu care poti ramane pe termen lung.

| NoName75 a răspuns:

0%