| Iuliana23838720 a întrebat:

Ce se intampla cand ai lentile de contact si plângi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Port lentile de contact de 7 ani. Cand plang, creaza doar putin disconfort. Adica, in mod normal nici nu imi dau seama ca port lentile de contact, dar cand plang le simt ca sunt puse pe ochi dar nu devin deranjante. Nu s-o intamplat nici o data sa imi pice lentila de contact din cauza plansului. Singuru lucru nasol e cand iti intra o geana in ochi si porti lentile de contact. Acest lucru creaza un disconfort extrem de mare. Recomand sa ai mereu la tine recipientul pentru lentile si solutia.