| Bruno92 a întrebat:

Ce se întâmplă când bagi des cocaină ți se atrofiază creierul? Inebunesti? Unui băiat am văzut că îi curgea sânge din nas de ce oare?
Cică de la a șasea priza devii dependent.
Spuneti-mi mai multe ce se întâmplă când iei așa ceva prima oara? Vrei sa mai iei și a doua oară? Ce senzații îți dă?
De ce o fi curs sânge ăluia din nas?
De ce oamenii de refugiază în așa ceva când au bani, au iubite, au mașini, au de toate? Sa aiba cumva o depresie de care ei nu știu? Eu sufăr de peste 10 ani de depresie și nu m-am refugiat în nici un viciu.
Nici măcar cafea nu beau deci sunt un exemplu pentru societate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Creierul tau este deja afectatchiar si inainte de prima ocazie cand bagi asemenea substante in tine.
Ulterior, te prosteste tot mai mult, la fiecare ocazie.

| Bruno92 explică (pentru Bula):

De ce este afectat înainte de a consuma pentru prima dată?

| Bruno92 explică (pentru Bula):

Înseamnă că te face sa devii că un retard mintal

| Bula a răspuns (pentru Bruno92):

Fiindca trebuie sa ajungi suficient de prost sa-ti faci rau, constient.

| Bula a răspuns (pentru Bula):

Da, asta e efectul: retardarea mintala.
Doar daca se incepe tratament suficient de repede, atunci sunt sanse pentru a recupera neuronii neafectati iremediabil.

| Bruno92 explică (pentru Bula):

Ai dreptate se pare că banii, mașinile etc nu aduc fericire că altfel nu s-ar fi refugiat în droguri eu unu nu ii pot înțelege fiindcă depresia mi se pare cel mai groaznic lucru care i se poate întâmpla unui om imaginează ți 12 ani de depresie de durere sufletească și nu am simțit sa fac așa ceva nici să beau și ei au și prieteni stau tot timpul in familie deci nu stau izolați cum stau eu și totuși o recurs la așa ceva acum văd că sau prostit par puțin retarzi

| Bruno92 explică (pentru Bula):

Magistral raspunsul tau da așa e par retardați uneori și sunt oameni maturi

| Bula a răspuns (pentru Bruno92):

Depresia se poate trata, dar prostia nu.

| Alverto a răspuns (pentru Bruno92):

Ești tare frate

| Bruno92 explică (pentru Alverto):

Pai de ce zici asta?happy

| Alverto a răspuns (pentru Bruno92):

Pentru că nu ai decurs la vicii, și asta poate decât să mă bucure

| Bruno92 explică (pentru Alverto):

Ah ok. da pai ambiția și autoeducarea și-o spus cuvântul, mersi man și pe mine mă bucură un astfel de răspuns nu l-am primit din partea familiei și îl primesc de la un utilizator necunoscut de pe TPU. Ești un băiat bun.

| Ronnix a răspuns:

Iti recomand sa citesti asta: https://ro.wikipedia.org/wiki/Cocain%C4%83

| Sofer a răspuns:

De asta nu sunt bune drogurile. Evitale sau dacă nu. Nu consuma excesiv.

| Bruno92 explică (pentru Sofer):

Nu eu sunt cu junk food astea s "drogurile" mele

| Donsavas a răspuns:

Da,cei mai mulți o folosesc pe post de tratament deși exista alternative sigure pentru depresie
Cocaina reduce oxigenul care trebuie sa ajungă la creier

| Bruno92 explică (pentru Donsavas):

Ce alternative? că eu nu reușesc să scap de depresie și am încercat n tratamente și acum mă țin de tratament da depresia o am de multi ani

| Donsavas a răspuns (pentru Bruno92):

Anti depresive prescrise de medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii curge sange din nas de la cocaina din cauza ca i se irita narile, se resimte o arsuta intepatoare. Iubitele nu tin loc de droguri, efectele date de cocaina sunt deosebite. Folosita in cantitati mici, il face pe consumator sa se simta euforic, plin de energie, vorbaret si cu simturile ascutite (vaz, auz, atingeri). Cocaina reduce temporar nevoia de a dormi si de a se hrani. Folosita in mod regulat, cocaina provoaca schimbari majore in creier, mai ales in sistemul responsabil de satisfactie, ceea ce duce la dependenta.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Spuneți nu drogurilor și evitați să deveniți victime și sclavii viciului