| Belu_Mihaela_1992 a întrebat:

Ce se intampla daca ai luat o pastila de antibiotic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nimic

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai nimic grav. Ce ar putea sa se intample? Daca nu ai luat 10 de-odata nu vei pati nimic. laughing Daca e tare antibioticul atunci s-ar putea sa ti se faca rau, poti sa si vomiti daca l-ai luat pe stomacul gol.

| PeFuga a răspuns:

Ai luat din greseala, sau cum? Antibioticul trebuie luat dupa cum iti recomanda medicul, adica la intervale regulate 5 sau 7 zile (sau chiar mai multe, in functie de diagnostic). Acest tip de medicamente se recomanda in cazul infectiilor. Doar un tratament complet are rezultate. Luata o pastila pur si simplu nu are efect asupra infectiei, insa poate afecta stomacul (de aceea impreuna cu antibioticele se recomanda sa se ia si protector gastric).

| KanezuY a răspuns:

Ametesti un pic daca ai imunitatea scazuta.

| silvia2ooo a răspuns:

Nimic. Daca continui tratamentul cu antibiotic iti recomand ceva din farmacie impotriva micozei big grin