| Vasilicamosbatran a întrebat:

Ce se întâmplă dacă beau 500 ml de cafea?
(Nescafe)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ai face asta?

| Vasilicamosbatran explică (pentru darrio2007):

De obicei îmi vine sa beau ca pe suc.
Eu oricum beau cafea o data pe luna.
Și n-a ultima data mi-a fost rău.
Dar nu rău de ala sa sun la 112, rău că eram amețit si nu puteam dormi.
Doar ca cantitatea a fost de 300 ml.
Acum voiam sa trec la alt nivel.
500. Si eram curios dacă pățesc ceva mai rău de atât.

| darrio2007 a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

Daca tot cresti mereu nivelul, va trebui sa vinzi cafeaua care-ti va ramane prin casa. Renunta la aceste cantitati. Cafeaua e buna dar in cantitati mici.

| MihaelaDart a răspuns:

Depinde cat rezisti, daca esti un bautor de cofeina zi de zi, nu patesti nimic. Doar daca nu esti sau doar ocazional, poti avea probleme cu somnul, agitatie, puls marit.

| Lioana a răspuns:

Iti creste tensiunea.

| Lukasssz a răspuns:

Insomnie,iritabilitate,etc.

| Vântulalb a răspuns:

Ness? 500 ml?
In prima faza te apuca "tremuriciul". In realitate iti creste tensiunea, pulsul, inima ta o ia razna. Iti va fi foarte rau.

| Feyenooord666666 a răspuns:

Puls mai rapid pentru o vreme. in rest nimic

| naomiiii a răspuns:

Cam mult, sa știi. îți poate face rău

| Madutzu223 a răspuns:

Mori happy