| Bear333 a întrebat:

Ce se intampla daca beau suc in fiecare zi?
fac asta de 2-3 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ensiferum a răspuns:

Momentan esti tanar dar cu timpul o sa iti planga ficatul apoi rinichii si asa mai departe, lista continua...

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Posibil sa faci diabet, sa ai probleme cu rinichii si sa ajungi supraponderal.

| octav005 a răspuns:

Suc natural? s-au cel din comert? ( pipi de veverita)?

| Mclaren12 a răspuns:

Sucul ăsta din magazin conține zahăr adăugat care este toxic și dă dependență. Probabil de asta bei în fiecare zi. Nu contează că vorbim de Cola, Adria sau suc neacidulat (Timbark, Cappy etc.)

| BuLaNNNeL a răspuns:

Timpul iti va arata fiecare "rezultat".

| ALGator a răspuns:

Esti candidat sa te uritesti si sa-ti creasca burta.
Treci de la suc la apa obisnuita (invata sa-i simti gustul, e pe bune o bautura buna) si de 2-3 ori pe an suc. Iti faci un bine si e si o dovada de inteligenta (deviza celui slab la minte e "Eu altfel nu pot").
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce suc e daca e vorba de cola sau pepsi poti avea probleme serioase de inima+diabet daca e vorba de sucuri normale poti face diabet, eu zic sa te opresti, in fiecare zi e deja prea mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic rău.
Vei muri mai devreme! happy

| Bear333 explică (pentru anonim_4396):

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulaughing)))))

| BIoody a răspuns:

Nimic.
te simti bine

| anonimaalee29 a răspuns:

Depinde si ce suc. Daca e cola sau pepsi ar fi mai ok sa te opresti..stiu pe cineva care are probleme cu inima din cauza ca a baut cola zilnic timp de un an.Nu abuza de suc.Mai ales cele din comert. Daca le faci acasa din fructe naturale totul e ok.
Apa este cea mai buna.Incearca sa inlocuiesti sucul cu apa.

| Unicornlover7 a răspuns:

Nu ti-e sete
vezi, daca faci asta de 2-3 ani, o faci bine pentru ca nu ai murit inca laughing

| Bear333 explică:

Am 1,70 si 54 kg. nu reusesc sa ma ingras deloc.