| ingerasmotat a întrebat:

Ce se intampla daca bei in greseala un pahar cu otet, crezand ca e rachiu(bautura alcoolica)? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai dacă reușești să bei un pahar de oțet!? Oțetul nu are același gust cu rachiul.
Pa, pa.

| ingerasmotat explică (pentru Legiuitoarea):

Da doar ca eu am un unchi care nu il miroase sau gusta inainte ci il bea pe nerasuflate... si l-a luat dint-o data

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Îmi este greu să cred că o persoană a putut bea un pahar întreg de oțet.
Poate provoca neplăceri precum arsuri gastrice și dureri stomacale.
Sănătate!

| IMC90 a răspuns:

Faci stomacul terci, otetul fiind acid, dar nu cred ca e prea grav (ia un dicarbocalm sau un omez ca sa mai omori din celalalt acid pe care il ai in stomac, adica acidul gastric.)

ca sa stii, un acid ''se stinge cu o baza''. dar bazele sunt de regula toxice, asa ca nu le poti inghiti.

| Emazio a răspuns:

Nimic,pai gandeste-te cand mananci peste cu otet sau salata de varza cu otet? nu patesti nimicwinking