| Zahariuc_Paul_2002 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă faci injecții fara atestat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Este ilegal si periculos. Dar atata timp cat nu te reclama nimeni scapi. Dar si cand te prinde, platesti pentru toate. Ai grija sa iei si bani, ca intri si la altceva.

| Zahariuc_Paul_2002 explică (pentru helpforyou):

Eu nu sunt cu din astea vreau doar sa știu dacă se plătește cu ceva, adică ceva penal sau nu știu poate chiar închisoarea pentru că vreau sa depun o plângere și vreau să știu dacă și cu ce se plătește

| Adelina4679 a răspuns (pentru Zahariuc_Paul_2002):

Da, este fapta penala se pedepseste cu inchisoare.
Nu ar trebui să-și permita nimeni sa faca injecții fara atestat!

| helpforyou a răspuns (pentru Zahariuc_Paul_2002):

Desigur ca este penal. Acum doar judecatorul va decide daca va fi doar o amnda sau va fi inchisoare. Asta in functie de gravitatea faptei.