| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca iei mai multe pastile de slabit o data? (Ex. 20) Slabesti mai repede sau exista ceva riscuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te paste un infart micocardiac, gastrita

| Violleta2022 a răspuns:

Pastilele de slabit contin niste droguri care inhiba sintetic anumiti receptori, ca sa-ti reduca pofta de mancare.
Luand mai multe pastile odata, poti sa-ti provoci un soc metabolic care sa-ti produca in cascada, socuri la toate organele.
Din pacate, de slabit nu se poate slabi peste noapte si nici cu pastilele de slabit, daca nu mananci ce trebuie, cum trebuie si nu faci efort fizic intens, ca sa dai jos.

| LPCTSTR a răspuns:

Da... mori mai repede.

| Sn4k3 a răspuns:

Am auzit-o si pe asta. Cu intrebarea asta pun pariu ca nu stii cum si ce sa mananci, asa ca pastilele alea sunt degeaba. Nu exista pastile minune sa te ajute la slabit cand tu nu ai o dieta bine pusa la punct.

| Donsavas a răspuns:

Nu slăbești, Iti fortezi organismul si il pui în situația de a se hrăni pentru a se reface. Deci Nu, din contra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Riscuri nu, dimpotriva, au efecte anticonceptionale.

| ibaal a răspuns:

Cum sa iei 20?! :o
Scrie si pe cutie ca nu schimba cu nimic ritmul de slabire straight face
In schimb pot fi alte urmari mai grave!

| Lucian4 a răspuns:

Fiecare organism uman reactioneaza diferit. Daca le-ai cumparat tu citeste prospectul, daca ti le-a dat un prieten cere-i prosectul. Sa nu crezi ce zic alti! Si daca iei 20 de vitamine B odata vei avea probleme, nu zic de pastile de slabit ca nu stiu ce chimicale sunt si ce fel de reactie face cu acidul din stomac

| gothicbat a răspuns:

Pastilele de slăbit în sine sunt niște porcării, darmite să faci exces de ele.
Te rog eu frumos, nu fi inconștientă.
Vrei să slăbești, alege calea sănătoasă.

| Rotazi a răspuns:

Iti perforezi stomacul. Doar atat. Nu slabesti nici mai repede, nici normal.

| DannyQ a răspuns:

Pastile de slăbit? Dacă aceasta ar fi modalitatea pentru slăbit și ar trebui sa iei un tub întreg odată toate persoanele ar avea o greutate relativ bună în funcție de înălțime. În primul rând, cheia slăbitului este alimentația.

| bbueruza2 a răspuns:

Iti spun eu ce.
Mama mea are o prietena iar fratele sotului ei avea o sotie care era mai plinuta iar acesta o facea tot timpul sa se simta rau in legatura cu aspectul ei. Aceasta a inceput sa ia pastile de slabit si nu stiu daca a facut exces sau pur si simplu de la pastile dar ea a murit.
Eu zic fie te accepti asa cum esti, pentru ca sa fim sinceri nici daca esti slaba nu o sa fie ok. Eu una sunt slaba de cand ma stiu si nu o sa iti placa cand lumea pe strada o sa iti zica ''ai vazut ce slaba e fata aia'' sau sa urle dupa tine '' schelet '' si acum m-am mai ingrasat putin fata de cum eram in adolescenta si totusi se uita lumea stramb uneori. Cu timpul am invatat sa ma plac asa cum sunt dar inca mai am momente de anxietate si mi-e greu din cauza problemei acestea dar am intalnit un baiat care m-a acceptat asa cum sunt si alte persoane care ma considerau frumoasa asa cum sunt.
Deci pe scurt exista gusturi si gusturi, daca unora le plac persoanele trase prin inel altora le plac persoanele cu putina carne pe ele.
Iar daca chiar doresti o schimbare primul lucru de facut e sa mergi la un nutritionist si sport.
Mereu am fost de parere ca conteaza foarte mult si starea psihica in tot drumul asta spre corpul perfect.
Ceea dupa parerea mea nu exista. Eu am vazut fete cu multa masa musculara si nu mi se par deloc atractive desi pentru altii da sau ele se vad bine asa.
Cum ziceam, nu poti sa le fi pe plac la toti.

| patarlageanumaria a răspuns:

Pot fi urmari foarte grave