| 8623 a întrebat:

Ce se intampla daca inghiti odorizant de camera?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu oxigenul e compus din elementele astea ci aerul pe care il respiram.
Daca e sa ne luam dupa ce ai spus am fi murit si de la un fum de tigara.
Ai fost prea dur, nu se ajunge la moarte asa usor. Nici prin inghitire. Doar nu a baut toata sticla, doar a pulverizat putin si cine stie cat de mica era cantitatea aia. Ni se mai intampla sa ne intre in nas, in gura sapun, sampon, detergent de vase etc si nu am murit.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Toxiinfectie vomiti sau ai nevoie de interventie medicala daca bagi mult in tine

| anonimg a răspuns:

Daca intrebarea era pusa la categoria "Trivia/Amuzante" ma abtineam sa dau un raspuns. happy Dar daca este la "Sanatate" voi raspunde.
Daca este prin respiratie se ajunge la intoxicatie. Orice intra in plamani in afara de oxigen duce la stop respirator; adica moarte.
Daca este prin inghitire, tot la intoxicatie care se manifesta prin stari de rau, dureri, voma, lesin, arsuri la nivelul tubului digestiv; si poate duce la deces -in functie de cantitatea ingerata.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonimg):

Si azotul, argonul, dioxidul de carbon, dioxidul de sulf si alte gaze din astea se pun sau doar oxigenul intra in plamani? Tu ai putea sa inspiri doar oxigen?
Eu zic sa nu cream panica pe aici.

| anonimg a răspuns (pentru Bondarel99):

Elementele care compun oxigenul (nu le cunosc pe nume) trebuie sa fie in cantitati echilibrate. Orice dezechilibru al acestora provoaca dezechilbru in organism.

| anonimg a răspuns (pentru Bondarel99):

Adevarat. Pentru asta ai un vot folositor si inteligent.winking

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonimg):

Mersi happy

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonimg):

Nu oxigenul e compus din elementele astea ci aerul pe care il respiram.
Daca e sa ne luam dupa ce ai spus am fi murit si de la un fum de tigara.
Ai fost prea dur, nu se ajunge la moarte asa usor. Nici prin inghitire. Doar nu a baut toata sticla, doar a pulverizat putin si cine stie cat de mica era cantitatea aia. Ni se mai intampla sa ne intre in nas, in gura sapun, sampon, detergent de vase etc si nu am murit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti miroase gura mai frumos.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Mori

| dd17 a răspuns:

Te transformi in Iron Man?