| Queen2678 a întrebat:

Ce se întâmpla dacă mănânc doar salata timp de o săptămâna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil n-o sa mai vrei sa vezi salata vreodata

| Evolution a răspuns:

laughing
Pai probabil te vei simti rau pentru ca nu ai de unde sa iti iei caloriile si vitaminele si proteinele necesare zilnic si o sa ajungi in spital cu perfuzii.
Daca vrei sa slabesti, poti incerca diete bazate pe un echilibru caloric si pe alimente sanatoase.
Sport + o alimentatie sanatoasa este cheia.

| mark2018 a răspuns (pentru Evolution):

Pe naiba.Chiar ca va este frica de foame.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil, ti se va face rau, pentru ca nu te-ai hranit cum trebuie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

S ar putea sa slabesti

| sierra1 a răspuns:

Sănătate curată!

| LPCTSTR a răspuns:

Unii spun in bataie de joc ca nu ti se va intampla nimic.
1. Dupa cateva zile te vei satura de salata pentru ca omul este omnivor iar tocmai de asta trebuie sa ai un sortiment de mancaruri cat mai diversificat.
Iti spun din proprie experienta ca nu iti va mai place sa mananci acelasi tip de mancare chiar daca vei fi obligat(a)(de sine).
2 Cum o portie de 200g de salata iti ofera aproximativ 230 kcal, pentru a ajunge la consumul de referinta mediu de 2000 kcal (minim 1600 si maxim 2200 kcal) vor fi nevoie de aproximativ 2kg de salata ce va accentua un posibil dispret tocmai din cauza lipsei de variatie intre mancaruri.
3 Un singur tip de mancare = un singur tip de nutrienti. Iar cum corpul isi ia nutrientii si produce energie din acea diversitate de mancaruri, un singur tip de nutrienti nu vor fi suficienti si astfel vei fi slabit(a) si fara energie.
Deci considera o alimentatie diversificata "sanatate curata".

| Felys a răspuns:

Incepi sa behăi.Ce naiba sa ti se intample, nimic

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu mori de foame.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Devii vegan(a).

| Victoria18 a răspuns:

Nimic rău, doar lucruri bune! O sa iti detoxifici organismul, adica scapi de toxine si o sa ai un tranzit intestinal foarte bun. Aa da, bineinteles ca o sa si slabesti. Sanatate curata.

| KorePandorica a răspuns:

Nimic. Poate slăbești puțin, dar sănătatea nu îți este afectată în nici un fel, salată e sănătoasă.

| mark2018 a răspuns:

O sa faci caca verde.

| IvonneBk a răspuns:

Vei fi slabita la sfarsitul "experimentului"