| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca mananc zilnic numai carne si beau putina apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca manaci doar carne, adica doar proteina, dai jos tesutul adipos!

Din pacate, proteina provoaca constipatie severa si de aceea trebuie sa bei multa apa, nu putina! Un 2 litri de apa ar trebui sa fie normal pentru un om, mai ales ca este vara si trebuie sa-ti hidratezi corpul.

| cristimihailov a răspuns:

Pe termen scurt nu o sa patesti teoretic mai nimic (poate constipatie, mirosuri urate ale materiei fecale, halena, etc).

Pe termen lung, daca insisti in aceasta directie incep sa apara boli degenerative sau canceroase.

Faptul ca bei putine lichide si mananci numai carne, ar putea sa iti mareasca pe termen lung sansa de a face pietre la rinichi, un nivel mai inalt de inflamatie a organismului.

| KillaNoFilla a răspuns:

Daca faci asta pe termen lung o sa te trezesti cu intepaturi la imnima.

Carnea are duestul de mult colesterol si creste riscul formari cheagurilor.

| Kandia15 a răspuns:

Ceva bun in niciun caz laughing O sa te imbolnavesti

| MarianaNiculescu a răspuns:

Pe timp scurt nu o sa patesti nimic, dar daca continui asa, te vei trezi cu intepaturi in inima sau cu apasaturi. Si de aia nu fa acest lucru!

| qq221133 a răspuns:

Probabil, nu stiu, esti subnutrit, o sa ai mult de suferit pe caldura asta, iti recomand sa nu faci asa ceva!
Sper ca te-am ajutat :3!

| DevilNight01 a răspuns:

Cea mai logica chestie ar fi sa te imbolnavesti sa te ingrasi si sa te deshydratezi