| Mipasususuyamyamyam a întrebat:

Ce se intampla daca nu faci deloc sport un an? Si iti petreci majoritatea timpului stand jos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Tu una intrebi,majoritatea pe aici raspund altceva laughing probabil li sau atrofiat creierul,dar asta e,unde nu-i ce sa ceri.
Sa raspund la ce intrebi,nu se intampla nimic,sunt oamenii care nu fac sport cu anii,sau cand treci de o anumita varsta fii sigur ca nu o sa mai iti arda de sport.
Problema este ca de miscat tot te misti,doar nu o sa stai imobilizat, deci tu intrebi de sport.
Daca nu faci sport, miscare tot faci, deci depinde cat maninci, te poti ingrasa, sau poti sa fii ok in cazul in care maninci fctie de cat efort depui.
Acum depinde si de cum esti construit din fabrica.Nici eu nu fac sport,ba deloc,miscare f putina spre deloc,as spune ca hibernez laughing dar nu mi s-a intamplat nimic,dar cum am spus depinde si de starea de sanatate, de cum esti facut.
Unia sunt platiti de NASA sa stea chiar fara sa faca efort deloc, tot timpul in pat si asta luni de zile, iar din cate am auzit nu au patit nimic, asa ca nu-ti fa griji, daca te simti bine nu vad de ce sa te ingrijorezi.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poți da in sedentarism, dar cred că după mai mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pierzi multa masa musculara, tonifiere a muschiilor, depozite. Inima se miscoreaza si e mai slaba. Cea mai mare schimbare e hormonala, nu o sa te simti bine dupa ce faci efort

| Mipasususuyamyamyam explică (pentru anonim_4396):

E o decizie proasta dupa un an de inactivitate sa te apuci din senin sa faci sport serios?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Ai sa vezi... criza de acidoza respiratorie, febra musculara in tot corpu, pusca inima. O sa te simti mort 3 zile

| Mipasususuyamyamyam explică (pentru anonim_4396):

Daca fac intinderi si exercitii simple cateva in fiecare zi si le cresc treptat e mai ok?

| inflicted a răspuns:

Iti slabeste rezistenta. O sa gafai urcand scarile si febra musculara o sa apara din nimicuri. Multe probleme pot aparea din cauza sedentarismului.

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Pai.Daca nu te vei misca sau ceva de genul, te vei ingrasaaa foarte mult, vei retine apa. Apoi te vor durea toti muschii.

| Mipasususuyamyamyam explică:

Tu pari lipit de scaun la ce rank ai pe site.

| Mipasususuyamyamyam explică:

Tu esti in top 100.

| Mipasususuyamyamyam explică:

Eu vad 77

| Mipasususuyamyamyam explică:

Hai ca am vazut toti intrebarea aia

| Mipasususuyamyamyam explică:

By troleu. In care te-a facut harcea parcea.

| Mipasususuyamyamyam explică:

A sters cu tine pe jos.

| Mipasususuyamyamyam explică:

Nu m-am ingrasat deloc