| Girly97 a întrebat:

Ce se intampla la prima vizita la un alergolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Iti face analize.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Te consulta. Daca considera ca e necesar îți face teste sa vadă la ce ești alergica. Si in funcție de rezultatul acestor teste îți prescrie tratamentul si regimul care trebuie să-l adopți.
Îți spun din experienta, tratamentul nu vindeca daca nu scoți din alimentație tot ce nu accepta organismul si daca nu eviți toxicul atât din alimente cat si din mediul înconjurător.

| andiceasu95 a răspuns:

O sa iti faca cu un ac, niste gaurele in mana, si iti va pune serul ala iar daca se face pielea rosie inseamna ca esti alergica la ce ti-a pus

| Girly97 explică (pentru andiceasu95):

Ce descriere...

| andiceasu95 a răspuns (pentru Girly97):

Imi cer scuze, dar nu sunt bun la explicat, ceea ce explic acolo sus, este vag de cand am fost si eu la o consultatie acum 5-6 ani tongue

| Girly97 explică (pentru andiceasu95):

Da dar frumos mod de explicare... Mai bine nu intrebam daca stiu ca explicati in asa fel...

Răspuns utilizator avertizat