| G a întrebat:

Ce se poate intampla daca stau foarte des pe scaun cu picioarele sub fund?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ramitzu a răspuns:

In pricipiu se spune ca nimic nu se poate intampla, dar daca stai sa te gandeesti putin sangele nu may poate circula normal prin vasele periferice si e posibil ca in timp acestea sa se obtureze (miscoreze), sau sa se dilate si asa apar vergeturile sau vasele sparte. In concluzie sfatul meu: stai normal pe un scaun!winking

2 răspunsuri:
| doctoru a răspuns:

Iti poate aparea pete vinetii (vase sparte) sau poti avea amorteli

| vlad423 a răspuns:

Pai daca stai asa mult timp! o sa inceapa sa te doara picuoarele! dar daca stai 20-30 minute nu cred ca se poate intampla nimic