| PumpkinDoll a întrebat:

Ce senzatie iti da Xanax? Daca n-am luat niciodata si iau o pastila acum, ce ar trebui sa simt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Te linisteste, te relaxeaza, te calmeaza si iti induce somnul. Xanax e un anxiolitic si deci reduce sau face sa dispara sau sa se amelioreze anxietatea.La unii dau si o stare de euforie dar nu e obligatoriu la toti.Actioneaza deci contra anxietatii, tensiunii psihice, incordarii psihice, starilor de panica etc
Numai bine iti doresc.

| darrio2007 a răspuns:

Nu o lua daca nu ai nevoie.

| aXy99 a răspuns (pentru darrio2007):

Subscriu. Medicamentele trebuie sa ramana medicamente, nu sa fie folosite pe post de droguri, in caz ca asta intentionai sa faci.

| darrio2007 a răspuns (pentru aXy99):

Nu eu am nevoie de asa ceva, ci cel care a intrebat.

| aXy99 a răspuns (pentru darrio2007):

Pentru el a fost si mesajul. Am spus ca subscriu ce ai scris tu si am completat putin.

| darrio2007 a răspuns (pentru aXy99):

Ok.

| Alexandru250201 a răspuns:

Te calmeaza foarte mult, iti da o stare de liniste, relaxare, iti da "pofta" sa dormi