| mariatina a întrebat:

Ce sfaturi imi dati ca sa scap de alunitele de pe fata? Dau funda pentru raspunsul folositor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danielcretu1980 a răspuns:

Nu poti scapa de alunite decat prin chirurgie.
si e riscant.
e o chestiune serioasa si e bine sa consulti un medic dermatolog.

| loveb2k a răspuns (pentru danielcretu1980):

Dragi unul,
Numele meu este Estera emmedynnu, Sunt o fata de 24 de ani. Sunt foarte fericit pentru a vizualiza profilul dvs. aici, astăzi, după cum mă interesează you.reply mine prin adresa mea de e-mail privat la (estheremmedynnu@gmail.com), astfel încât vă pot scrie si trimite poza mea.
cu stimă
Esther...Dearest one,
My name is esther emmedynnu, i am a 24 years old Girl. I am very happy to view your profile here today,as I'm interested in knowing you.reply me through my private email address at (estheremmedynnu@gmail.com) so that i can write you and send you my picture.
Yours truly
esther.

5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Alunitele nu pot fi indepartate decat chirurgical. Dar daca nu au un aspect atipic (cu risc crescut de malignizare), nu e recomandabil sa le scoti. Multa sanatate! http://www.i-medic.ro/boli/alunitelenevii-melanocitari

| anutza a răspuns:

De pistrui poti scapa sau ii poti atenua culoarea cu crema de depigmentare
De alinite poti scapa doar prin interventie chirurgicala happy

| bybuu13 a răspuns:

Pfff... si eu ma confrunt cu aceeasi problema daca afli te rog sa imi spui si miebig grin Multe persoane mi-au spus ca ele vor disparea in timp...

| bagdanel00 a răspuns:

Din cate stiu nu poti sa scapi de ele daca vr sa afli mai multe du-te la un medic dermatolog