| blairelovesmusic a întrebat:

Ce soluții există pentru insomnie cronică?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mergi la munca munceste fizic wpoi ia-ti o feleie acasa la tine ca acum sunt la oferta

Sa te adoarma
Tu stii cum dorm eu dupa o partida
Ne intors
Sforai pana dimineata

Asta e rezolvarea

| gemeni6226 a răspuns:

Iti recomand sa ai pe cineva care are gradina sau pamint de sapat dupa cateva zile de sapat scapi pentru totdeauna de asa ceva.

| oglindasultanului a răspuns:

Exista caldura, din bauturi fierbinti, soare, baie, calorifere, sau ce mai ai. Aia te ajuta sa dormi. Dar, se obisnuieste ca oamenii sa aleaga "caldura" oferita de o alta persoana care nu este prezenta in pat.

| timidu89 a răspuns:

Probabil tratament cum ar fi Anxiarul. Dar trebuie sa te duci la psihiatru. Se da cu rețetă verde

| slayer09 a răspuns:

In mare parte solutia este ostenirea trupului, munca fizica, si ocupat timpul mintii, pentru ca daca nu ai nicio treba de facut incepe mintea sa se duca pe diferite carari (amintiri urate, frica, spaima, depresie..si mai stiu eu prin ce amintiri si imaginatii trece ea) ceea ce duce la o tulburare si dezechilibre ale trupului. Fa sport, fa-ti ceva de lucru cu mintea si cu trupul, iubeste mult, plimba-te prin natura si linisteste-ti mintea: asculta pararile ce canta, uite-te la pomii infloriti si verzi..deconecteaza-te de toate grijile si fii cu tine insati si cu Dumnezeu.

| Ellada6 a răspuns:

Am trecut prin asa ceva, e bine sa iei tratament, ca sa te pui la punct cu somnul dar in paralel trebuie neaparat sa iti rezolvi, una cate una, problemele care te au adus in punctul asta de stres.Rezolva tot ce te supara.