| IonutPetre12 a întrebat:

Ce stiti despre sedativ pc? Cate pastile sa iau? Se inghit sau? Ce se intampla daca am baut o bere inainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

Pastilele se dizolva în gura nu se înghit poți sa iei de 3 ori pe zi sunt pentru stări de anxietate tulburări de somn și emoții accentuate. Sunt medicamente homeopate nu este recomandat sa se bea alcool nici înaintea utilizării nici după. Au un efect ușor calmant dar nu sunt bune pe termen îndelungat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eugen80):

În sensul ca nu vindeca anxietatea și nici nu ajuta prea mult în problemele cu insomnia sunt frecție de picior de lemn pentru cei cu afecțiuni psihice

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Citeste prospectul.

| Eugen80 a răspuns:

Niciodata cu alcool!
Se ia una de obicei si inca una la 6 ore. DAR poti citi pe recomandarile scrise in cutie sau intrebi farmacistul.