| AvalohAlyn a întrebat:

Ce suplimente alimentare folositi?(daca folositi) Va ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu prea folosesc, dar suplimentele in general iti dau energie. Cele cu luteina de la a la z retard sunt bune, spun asta pentru ca le-am folosit.

| aXy99 a răspuns (pentru Celcestietot):

Daca atat intelegi tu...

| Celcestietot a răspuns (pentru aXy99):

De ce spui asta, ce am spus greșit?

| aXy99 a răspuns (pentru Celcestietot):

Suplimentele nu iti dau energie. Unele dintre ele o fac, dar nu in mod direct. Energie iti da doar mancarea.

| Celcestietot a răspuns (pentru aXy99):

Nu, nu am spus că mâncarea nu îți dă energie, dar eu dormeam și 5 ore pe noapte, luam din acelea și nu aveam probleme toată ziua (5 ore in medie, puteau fi și 3 sau 6, înțelegi tu). Chiar recomand mâncarea în locul suplimentelor așa în general, dar aici omul a cerut ceva care dă energie.

| aXy99 a răspuns (pentru Celcestietot):

E clar laughing
Nu ma mai complic sa iti explic nimic, nu are rost. Daca din raspunsul meu anterior ai inteles ca eu am crezut ca tu ai spus ca mancarea nu iti da energie, logica ta are probleme.
Aveai energie pentru ca te-ai obisnuit sa dormi putin si probabil consumai si cafea (care inhiba niste receptori si nu mai simti oboseala). Multivitaminele iti pot da o senzatie de "energie" in cazul in care ai carente, iar luteina ajuta in proportie de 90% ochiul, nu iti da niciun fel de senzatie de bine sau energie. Nu am spus sa nu consumi suplimente, am spus doar ca ele au alte roluri, nu sa iti dea energie.

PS: Stiu ce-am zis, dar nu m-am putut abtine.

| Celcestietot a răspuns (pentru aXy99):

Ah am greșit datorită autocorectorul, aici voiam să îți zic că îți dă energie : „ mâncarea nu îți dă energie ". Și nu beau cafea în caz că nu știai.

| minrest a răspuns:

Lecitina, Memoplus, Silivit. Ma ajuta.

| aXy99 a răspuns:

Calciu, magneziu, zinc.