| LupusDei1993 a întrebat:

Ce suplimente/alimente naturale pot folosi sa-mi scada drastic pofta atat de mancare cat si de dulce?
In ultimele luni am mancat cam necontrolat si am luat ceva in greutate...
(stiu cum sa slabesc asa ca nu e nevoie sa-mi faceti texte, vreau doar raspunsuri scurte si la obiect referitoare la intrebare).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Fructe in general dar mai ales mere.

| LupusDei1993 explică (pentru Iote):

La mere fac scaun foarte moale, dar din ce am mai citit cica fibre ar fi bune

| Raven a răspuns:

Sincer, eu n-am descoperit nimic care să funcționeze 100%, de obicei am pofte din astea când am parte de stres și-mi trec atunci când sunt zen dar poți încerca ceva din cele recomandate aici
https://www.farmacialapretmic.ro/......dulce.html
https://www.fitbody.ro/......titul.html

| Țoglă a răspuns:

Spală-te pe dinți și-ți va pieri pofta de mâncare.

| GirlOnline81 a răspuns:

Concentrat de oțet de mere.