| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Ce teste de la farmacie pentru covid sunt eficiente și arata rezultate corecte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns:

Toate au peste 95% acuratete.

| eanadandre a răspuns:

Nu.Mamei i-a ieșit testul de la farmacie negativ și la medic a fost pozitiv...ieri a murit din cauza asta

| Vasile2003 a răspuns:

Toate testele de la farmacie sunt verificate...Altfel nu ar avea ce cauta în farmacie

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Vasile2003):

Ce amuzanti mai sinteti unii... luati si mai cititi un pic.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru eanadandre):

Condoleante... sad

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cind e vorba de teste Covid, nu te poti baza pe spanacurile alea de la farmacie. Stai chill, ai grija de tine, trateaza-te in functie de simptome, si - daca vrei un sfat util - cumpara un oximetru. Fix azi am vazut la Lidl, 99 RON. Iti testezi concentratia de oxigen, daca arata sub 95, suni instant la 112, fie ca e Covid, fie ca e viroza/pneumonie/orice altceva. Atita tot. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru eanadandre):

Condoleanțe. Și mie mi-o murit mama de covid.
Îți doresc tot binele din lume, și sa treci cu bine peste acest lucru.
Alea sunt porcarii de la farmacie!

| Vasile2003 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Tocmai că am citit...nu pot vinde nimic, dacă nu au un aviz cum că sunt ok și nu pun sănătatea în pericol. Asa cum ti-am zis și mai înainte, ele au fost verificate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Vasile2003):

Faptul ca sunt certificate nu inseamna ca sunt si precise...