| XatomisX a întrebat:

Ce tratamente pentru regenerarea parului ati folosit si care chiar au functionat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ulei de ricin si ulei de nuca de cocos, in parti egale, pus la radacina firului de par, saptamanal. Tinut 2-4 ore si apoi spalat in multe ape calde si sampon.

| relian a răspuns:

Bani la greu laughing daca ai bani iti regenerezi ce vrei tu laughing implant de par, in rest is povesti.Dar si implantu asta de par nu tine prea mult, de aia trebuie sa mulgi vaca cam des, asta daca vrei sa ramai cu par in cap laughing
Uite pe ala de al Tesla cum il cheama, sa vezi ca mai avea 3 fire de par asta ceva ani buni in urma,iar acum deodata are par de zici cai maimuta laughing deci banu vorbeste.
Restu tratamente sunt bani irositi, de amarati, ca doara de la amarati fac astia cu produse bani, nu vine un bogat sa faca tratament, ala stie ce se poate, ce nu.

| Dandinelle a răspuns:

Stiu ca suna pompos dar am gasit la DM ulei de argan.
Am decolorat parul pentru prima oara si firele erau total aspre si se rupeau usor, parul se ingrasa la 2 zile.
Acum dupa spalare, dau pe parul umed cu uleiul asta, intr-o cantitate cat un bob de mazare si-l las sa se usuce, iar acum nu se mai ingrasa asa usor, nu se mai rupe si binenteles nu o sa-l mai decolorez big grin
Folosesc mai rar uleiul, cam o data la 3-4 spalari si usor usor vreau sa renunt la el happy vad ca merge, sunt inca la prima sticla de 150 ml si vad ca parul meu rezista happy

| Teo29 a răspuns:

Spalare cu sapun moale hofigal si dupa aplicarea lotiunii Chelstop tot de la hofigal. In 6 luni sunt rezultate grozave!