| Ionut094 a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru arderea grasimii de pe abdomen?
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| futuredoctor a răspuns:

Trebuie sa tii dieta. Nu poti sa slabesti intr-un singur loc al corpului, intrucat legile slabirii nu functioneaza asa. Practic, trebuie sa arzi mai multe calorii decat consumi, cu alte cuvinte sa ai o alimentatie hipocalorica.

Totusi, inainte de a trece pe dieta trebuie sa vezi daca nu cumva mananci prea mult din chestiile nepotrivite. Uneori, simpla reglare a planului alimentar stimuleaza pierderea in greutate in urmatoarele luni.

Ah, si sa nu uit: sport cat de mult, de la exercitii cardio, pana la antrenamente de forta si pentru masa musculara, daca esti pasionat. Daca nu, merge doar cardio.

| Ionut094 explică (pentru futuredoctor):

Pai fac abdomene lunea 100, marti pauza, miercuri 100, joi pauza, vineri 100. Si acu ca vine vara la teren la fotba vreo 5 ore pe zi, si alerg foarte mult

| Xboxer360 a răspuns:

Cred ca poti face 35 de minute de exercitii urmand videoclipul,, Six Packs in Six Weeks'' PE YouTube.