| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faca un bebe la 6 luni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Sa rada, sa viseze, sa se joace, sa manance, sa doarma, sa bage in gura tot ce prinde, sa asculte, sa priveasca... uneori sa si danseze.Depinde de cazhappy

5 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

La 6 luni un bebe poate face mai multe sau mai putine in functie de copil, de dezvoltarea lui dar de ex poate sa stea in fund sa ia jucarii sa le tina in mana sa le studieze etc. fetita mea la 3luni jumate s-a intors in scaun si a cazut sub masa cu scaun cu tot sau la3luni si2sapt. tinea sticluta si lingurita in mana si a mancat prima supa (desigur data de mine)deci depinde de copil daca e mai activ sau mai linistit

cristian
| cristian a răspuns:

Sa faca papa,
Sa faca caca,
Sa doarma.
Este suficient la varsta lui.

April
| April a răspuns:

Cel mai important lucru e sa stea in fund.

| yasminna a răspuns:

Sa pape, sa doarma, sa rada, sa stea in fundulet si sa se bucure de atentia parintilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa manance si sa doarmabig grin