| qieiqpalz a întrebat:

Ce ziceti daca merg la interne o sa pot rezolva problema cu rau de masina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu prea cred. Incearca sfaturile din acest articol:
https://www.romaniatv.net/......88316.html

| Naavin a răspuns:

Nu, crede-ma, am avut aceeasi problema ani intregi. Nu puteam sa merg nici pana la magazin cu masina, pentru ca ma simteam de parca as muri. Am dat o gramada de bani in ecografii si analize, tot nu m-au ajutat. Am scapata de aceasta problema cu ceai de coada-soricelului, 3/4 cani pe zi. Sunt la farmacie medicamente pentru aceasta problema, emetix, sau asa ceva, mie imi era mai rau de la ele. Stiu prin ce treci, mai ales ca eu sunt nevoit sa calatoresc mult, dar incearca cu ceaiul de coada-soricelului, poate va functiona si la tine

| NLS a răspuns:

La drumuri lungi în condiții de caldura, sau când stau într un microbuz pe roata din spate, am și eu probleme.
Dureri de stomac, stare de vomă, o stare de semi leșin ce pornește din stomac.
Iau un Emetiral sau Emetostop cu 30 minute înainte de a ma urca în mașină, și merg liniștit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te angajezi marinar. Eu așa am scăpat. Și emetiral.

| qieiqpalz explică (pentru NLS):

Stai calm ca am incercat dar degeaba