| anonim_4396 a întrebat:

Ceaiul de ghimbir ajuta in curele de slabire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Da... este foarte bun antioxidant, este usor diuretic si foarte bun in curele de slabire... eu o folosesc mai mereu... si e foarte sanatos... aici este un link din ce si cum se face ceaiul de ghimbir (un raspuns tot de mine dat dar in alt context)... http://www.TPU.ro/sanatate/cum-pot-combate-oboseala-cronica.html
santate

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ajuta, ca orice cantitate de lichid apos, baut in loc de mancare.

| roxana19998 a răspuns:

Da, ajuta dar trebuie sa ai si o alimentatie echilibrata