| yourkittycat a întrebat:

Ceaiul verde slabeste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| DeejayAndr3y a răspuns:

Nu slabeste, dar te ajuta.adica daca tii si putina dieta sigur slabesti

| Latinmoon a răspuns:

Multa lume zica ca slabeste iar unii il beau in loc de cafea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajuta la arderea mai rapida a caloriilor, deci nu ajuta la slbait doar te ajuta sa nu te mai ingrasi, daca vrei sa slabesti fa sport si mananca si tu sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ai mai multe detalii aici,
http://www.ceai-verde.com/Despre-ceaiul-verde/slabeste-cu-ceai-verde.html
Te pup!

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Da ajuta la slabit. e bine sa iei dimineata, in niciun caz dupa ora 5 pm ca altfel nu vei mai putea dormi. Dar ai grija in ce cantitate bei si cat timp pentru ca poate fi periculos. Si fara regim si sport nu da rezultate.

| Cristinell89 a răspuns:

Ajuta.Pe mine m-a ajutat foarte mult in trecut
Este recomandat sa se consume ceai verde inainte sau intre mese, deoarece acizii din ceai pot interfereaza cu absorbtia fierului din alimente. Consumul de ceai verde la micul dejun poate fi benefic pentru a incepe ziua cu un metabolism accelerat, iar consumul inainte sau dupa exercitiile fizice poate ajuta la arderile grasimilor si la imbunatatirea performantei fizice.

Un alt moment benefic pentru consumul de ceai verde este inainte de culcare, deoarece catechinele din ceai pot contribui la scaderea nivelului de cortizol, hormonul stresului, care poate ajuta la o mai buna calitate a somnului. Totusi, se recomanda sa eviti sa bei ceai verde in cantitati mari seara, deoarece cafeina din ceai poate afecta calitatea somnului.

Este important sa nu consumi ceai verde in cantitati excesive, deoarece poate duce la efecte secundare neplacute precum insomnia, iritabilitatea, si dificultatea de a te concentra. De asemenea, este important sa eviti sa adaugi zahar sau alte indulcitori, deoarece acestea pot nega beneficiile pentru sanatate ale ceaiului verde.

De asemenea am gasit recent un produs care m-a ajutat sa slabesc 10 kg in 5 saptamani desigur pe langa o dieta sanatoasa, las linkul mai jos

Aici:Se numeste Alpilean bit.ly/3CGiI96