| alexandra1115 a întrebat:

Ceapa este buna pentru parazitii intestinali?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ank02 a răspuns:

Buna.Da este buna si nu numai in domeniul asta.
Contra parazitilor intestinali: lasam sa se macereze 6 zile o ceapa mare taiata felii intr-un litru de vin alb. Un pahar in fiecare dimineata timp de 1 saptamana, Se reia timp de 2-3 luni, repetandu-se.

Uite aici un site cu toate tratamentele. http://www.esanatos.com/......a34149.php

Sper ca te-am ajutat.

| JIJ a răspuns (pentru Ank02):

O lasam la frigider sau cum? si de unde sa iau vin alb?

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

Mai Alexandra eu stiam ca usturoiu e bun pentru parazitii intestinali da o fi buna si ceapa. App usturoiu e bun si impotriva vampirilor.