| anonim_4396 a întrebat:

Ceau spuneti-mi si mie ce sa fac, acum 2 ani am folosit Zineryt pentru niste cosuri ( foarte multe ) pe frunte, am folosit Zinerytul impreuna cu skinoren, am folosit cam 4 saptamani tratamentul si mi-au disparut, mai avem asa unele micute in fine disparuse total, acum ma lupt cu o acnee, dar e o acnee trecuta, adica mai mi-a trecut si am ramas doar cu niste pete, pete rosii, si 2-3 cosuri asa, am tenul gras, nu stiu ce sa fac ca sa scap, as incerca sa imi cumpar iarasi Zineryt sau si skinoren, dar v-am zis eu am mai mult pete rosii asa. si nu cred ca m-ar avantaja, stiu ca alea sunt doar pentru cosuri thinking, ce sfaturi imi dati? sau alt tratament mai bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MaTrIx8378 a răspuns:

Din cate stiu acele tratamente nu-s bune pentru pete si doar pentru cosuri, gaseste-ti un tratament bun pentru pete si tine-te de el ca sa ai rezultate, iti sugerez " crema antiimperfectiuni de la gerovital plant '

2 răspunsuri:
| Naavin a răspuns:

Eu am folosit Skinoren, insa nu 4 saptamani ci, 6 luni. Rezultatele au fost uimitoare. Totusi, dupa intreruperea tratamentului mai trebuie sa ai grija deosebita de fata ta, ani buni de acum inainte. Cumpara-ti un gel spumant pentru curatare, poti incerca gama La Roche Posay Effaclar, sunt destul de scumpe, sau Gerovital Stop Acnee(mult mai accesibile).

| Deduleț a răspuns:

Trebuie sa te duci neaparat la dermatolog.Nu cumperi de capul tau chestiile astea.Plus ca mie mi se par nisti rahaturi skinoren si zineryt pentru ca mie nu miau mers de loc.Incearca un tratament de la Roche il gasesti la farmacie si contine un gel de curatare, crema si un fond de ten f bun