| MeimeiPinguinu a întrebat:

Ceau TPU
Am curent la ambele urechi, asa se intampla in fiecare an odata cu inceperea primaverii, cand las geamul deschis etc.
Cand incepe sa ma doara urechea din cauza curentului incepe sa ma doara toata partea de dinti de langa ureche iar pentru mine durerea de dinti este insuportabila.
Imi puteti spune ce anume sa fac pentru a scapa de curent?
Multumesc, o zi placuta! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Iti poti baga o tigara aprinsa in ureche si o lasi sa se fumeze (bagi filtrul in ureche nu partea care arde!) sau poti face dintr-un ziar un cornet de hartie si rogi pe cineva sa il aprinda la un capat iar pe celalat (adica capatul ingust) sa ti-l bage in ureche si sa il tine cu mana pana cand poate (la un moment dat nu il va mai putea tine pentru ca il va arde la mana) si atunci sa il arunce. Metoda asta da rezultate sigure cea cu tigara sincer la mine nu avea efect

3 răspunsuri:
| blackberryth a răspuns:

Pai si mie mi se mai intampla...de obicei pun betadina in urechea in cauza si stau insa pe o parte ca solutia sa intre apoi dupa vreo 10 min ma ridic si fac asa timp de vreo 1saptamna...la mine a mers! sper sa te fi ajutathappy

| Maka991 a răspuns:

Pune`ti o tigara in ureche si aprinde`o.tongue happy

| MeimeiPinguinu explică:

Multumesc frumos pentru raspunsuri.
O seara placuta va doresc! happy