| ♥Anto* a întrebat:

Cei care ati facut operatia de polipi nazali. vreau si eu sa stiu cum a fost. doare? ce simptome ati avut? mi-e teama sa nu am polipi intrucat de vreo luna mi se infunda nasul si trebuie sa-mi pun picaturi sa pot sa respir

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu e sigur ca ai polipii mari, poate sa fie si o sinuzita, ori o rinita alergica. Daca pui picaturi de o luna de zile, trebuie sa te opresti, iti distrugi mucoasa nazala si nu vei mai avea miros( eu am patit-o). Du-te cat mai repede la un consult ORL ca sa iti puna un diagnostic si sa iti dea tratament.

soothe
| soothe a răspuns:

Mergi la medic, da drobul de sare jos de pe soba (ai citit povestea lui Creanga) si fa-ti curatenie in nas in fiecare dimineata cu apa cu sare (tragi pe nas, sufli nasul).

| eni a răspuns:

Poate e alergie.Atunci ti se infunda nasul cu saptamanile.Incearca cu un claritin. Fa-ti un test de alergie.

| rockaholic a răspuns:

Eu m-am operat cand aveam 7 ani.
nu este chiar nasol
eu cand m-am operat
m-au adormit cu o mascaa care 'dadea' un gaz care mirosea frumos apoi nu mai stiu ca dormeam tun.happy
dupa aceia... e cam nasol. o zi o sa vomiti mai des cu sange straight face...succes, si sper ca nu ai polipii mariti.

| deejay a răspuns:

Am fost eu operat mai mik, nici ca am simtit chiar daca o fost facuta pe viu

| lover_5693 a răspuns:

Eu m-am operat.Nu vreau sa te descurajez dar e naspa rau.Eu stateam in picioare si doctorul ma opera. E mai mult pe viu, anestezia e doar locala.Nu stiu la altii dar eu am simtit tot.Esti sigura ca ai polipi?