| WeAreSmart a întrebat:

Cei care au avut sinuzita. Cum v-ati vindecat? Poate fi aceasta cauza ochilor obositi si uscati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| HighByTheBeach a răspuns:

Buna.
Da, sinuzita poate cauza ochi uscati si obositi.
Daca nu te-ai adresat inca medicului ORL, fa-o.
Eu nu am avut sinuzita, insa cineva pe care cunosc a avut. S-a tratat cu antibiotice si analgezice, insa daca ai fost la medic si nu ti-a prescris nu te apuca de capul tau. Daca nu ai fost, cu atat mai mult.
Curata nasului zilnic cu spray cu apa de mare. Cumpara-ti spray vasoconstrictor. Nu folosi conditionerul in camera in care te afli. Poti sa faci inhalatii (cat mai des posibil). Bea multe lichide si odihneste-te suficient.
Sanatate!