| QuesT10 a întrebat:

Cel mai are ma supara ca am o marime mare la picior...Adica 43 la varsta de 14 ani la 1.68. Oare exista metode de a face piciorul sa nu mai creasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu la 14 ani aveam 44 si de atunci nu mi-a mai crescut. E o chestie genetica. Chinezii bagau copii in papuci de lemn si-i supuneau la chinuri ingrozitoare. Nu este nici o solutie. Eventual un consult medical daca si alte extremitati cresc exesiv. Sunt niste tratamente pentru anumite boli dar pentru chestia genetica nu s-a inventat nimic.

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Stiu pe cineva inalta ce are 46 la picior. deci nu e asa mare branzawinking

| Hexcore a răspuns:

Probabil nu o sa iti mai creasca, eu am 13 si 40 la picior.Dar nu e nicio problema sa mai creasca, probabil va ajunge pe la 45.46

| Rubyynu a răspuns:

Din prea pacate pentru tine nu se poate face nimic.