| Anaiseuqg a întrebat:

Ceva exercitii pentru talie mai subtire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://www.youtube.com/results?search_query=Tabata+Session
sa urmezi acele sfaturi ale lui | DarknessQueen

| Goddessss a răspuns:

Salut!
Când faci ceva cu plăcere orice te ajuta.
In primul rand, 70% este vorba de alimentatie, 30%despre sport și condiția fizica.
Ca sa ajungi la rezultatul așteptat, tu trebuie in primul rand, sa crezi in tine și să ai răbdare. Nimic nu se întâmplă așa de repede pe cat ne-am dori.
Nu exista niciun sport care sa te ''slăbească" doar in talie.
Referitor la întrebarea ta, nu exista nimic mai bun și folositor decât alergatul și exercitiile cardio.
Pe langa că sunt excelente pentru. tonifierea siluetei, acestea te și relaxează și îți dau o stare de comfort.
După ce le faci și vezi că ai un abdomen cat de cat ok, atunci poți să faci abdomene, deoarece acestea îți "întăresc" mușchii abdominali.
Multi oameni care au "belly fat" cred că dacă fac cate 1000 de abdomene pe zi slăbesc in acea zona. Acesta este o minciună. Abdomenele ajuta doar atunci când ai foarte putina grăsime, in rest sunt apa de ploaie.
Pe YouTube sunt mii și mii de tutoriale. Poate încerci și de acolo.
Totul pornește de la tine!
Mult succes și sper că o să ajungi la forma dorita! ♥