| DarkShina5566 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie ce lotiune de corp pot folosi pentru piele uscata? De cateva zile ma ustura pielea si e foarte uscata? Idei? Va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| tiriboxi a răspuns:

Buna recomand o crema care are in compozitie colagen si elastina de la firma care eu colaborez de 10 ani, iar cei care au folosit-o au numai cuvinte de lauda pentru ea, contact tiriboxi@gmail.com

| Anonim_4998 a răspuns:

Cel mai indicat este sa consulti un medic dermatolog.Eu sunt stabilita in IsraeL de cativa ani si datorita climei am avut probleme cu fata. Am fost la medic si mi sa recomandat o crema umeda preparata de farmacie pe care trebuie sa o folosesc in permanenta.Iar crema de zi pe timp de vara trebuie sa aiba si protectie solara.Asa ca mergi la medic si nu utiliza nimic fara prescriptie medicala.

| Anonim_4998 a răspuns:

In asemenea situatii numai folosi nici o crema dupa ureche.Consulta un medic dermatolog este cea mai buna solutie.

| me_9877 a răspuns:

In primul rand cumpara o pungulita de amidon din comert fa o baie calda cu acel amidon adaugat in apa apoi tot din comert cauta o crema de corp care sa specifice pentru ce tip de piele se foloseste( nivea, dove etc)

| Anca0123 a răspuns:

Nivea folosesc euhappy. E o crema foarte bunahappy. Sper sa iti fi fost de ajutor. Nu are ce rau sa iti facathinking deci merita sa o incerci...zic eubig grinlaughing